Co-curricular Captains


Captains

A Sporting Chance Program
Chloe Hope (11 Jones)
Aerobic Gymnastics
Alessia McCaig (10 Jenkin)
Athletics
Matilda Moore (12 Riley)
Australian Rules Football
Lachlan Archibald (12 Riley)
Australian Rules Football
Kate Douglass (12 Frew)
Badminton
Jordan Rogers (12 Riley)
Basketball
Tadiwanashe Masiboy (11 Jones)
Basketball
Patrick Woods (12 Riley)
Christopher Fields Strings
Ruby Fletcher (10 Millward)
City 2 Surf
Abbey Saxon (12 Frew)
City 2 Surf
Liam Clegg (12 Frew)
Cricket
Lachlan Archibald (12 Riley)
Debating
Jordan Rogers (12 Riley)
Drama
Jack Smith (10 Riley)
Drama
Lucy Mills (12 Millward)
Duke of Edinburgh
Alexi Ginis (12 Riley)
Equestrian
Siena Shirres (11 Millward)
Girton Flute Ensemble
Sophia Ginis (10 Riley)
Girton Chamber Choir
Lucie Griffin (11 Frew)
Girton Concert Choir
Seth Ralph (10 Frew)
Girton Singers
Lucie Griffin (11 Frew)
Guitar Ensembles – Segovia
Connor Marshall (11 Jones)
Girton Racing Team
Mason Conquer (11 Jenkin)
Girton Racing Team
Emma Greenall (11 Riley)
Hockey
Amy Morgan (11 Jones)
Kayaking
Imogen Douglass (12 Jenkin)
Netball
Ella Fisher (12 Riley)
Production
Georgia McMillan (11 Riley)
Production
Max Beever (12 Frew)
Rowing
Amy Morgan (11 Jones)
Science & Engineering
Hugo Begg (11 Jones)
Soccer
Caydn Thompson (11 Riley)
Soccer
Amelia Campagnaro (12 Frew)
String Orchestra
Jemimah Suh (11 Riley)
Squash
Jack Cripps (12 Jones)
Swimming
Sebastian Wood (12 Riley)
Symphony Orchestra
Grace Falconer (12 Aherne)
Table Tennis
Isaac Green (12 Aherne)
Tennis
Charlie Lourie (12 Frew)
Tennis
Lucas O’Brien (11 Jones)
The Girton Big Band
Oliver Vine (12 Jones)
The Girton Jazz Band
Oliver Vine (12 Jones)
Theatre Technicians
Jared Hodges (12 Riley)
Tournament of Minds
Flynn Edwards (11 Millward)
Vocal Stagecraft
Lucy Kitching (10 Aherne)
Volleyball
Lucia Bowles (12 Riley)
Wind Symphony
Anika Weibgen (11 Riley)

 

Vice Captains

Girton Concert Choir
Lasith Kulasekara (10 Jones)
Hockey
Felicity White (11 Riley)
Netball
Gracie Sladden (12 Riley)
String Orchestra
Chaelim Ko (12 Aherne)
Table Tennis
Annaliese Broom (10 Aherne)
The Girton Big Band
Hugo Begg (11 Jenkin)
Wind Symphony
Ella Berry (12 Jenkin)
Volleyball
Matilda Opie (12 Frew)